Kalbos raidos pamokos metodininko analizė. Eksperimentinė veikla klasėje kalbai lavinti

Introspekcija

Eksperimentinė veikla su vidutinio amžiaus vaikais

Grupės tema: „Vandens magija“.

Pedagogas MKDOU "Shvartsevsky d / s"

Kirova Nadežda Nikolaevna

Tikslas GCD - ugdyti vaikų susidomėjimą užsiėmimais, aktyvinti protinius gebėjimus, loginį mąstymą, gebėjimą daryti išvadas.

Užduotys:

Švietimas:Supraskite vandens svarbą visoms gyvoms būtybėms

(vanduo yra gyvybės šaltinis), fiksuoti vandens savybes, idėją apie vandens perėjimą iš skystos būsenos į kietą ir atvirkščiai, vandens pavertimą garais, vandens ciklą gamtoje.

Švietimo : skatinti vaikų smalsumo ugdymą, savarankiškų žinių ir refleksijos troškimą. Ugdykite dialoginę kalbą, praturtinkite žodyną žodžiais, reiškiančiais vandens savybes.

Švietimo : ugdyti taupaus vandens naudojimo namuose įgūdžius.

NOD vyko kasdienei rutinai skirtu laiku, dalyvavo 10 žmonių. Vaikai moka išgirsti ir klausytis mokytojo, lengvai užmezga kontaktą su mokytoju, vaikams susiformavo ugdomosios veiklos įgūdžiai. GCD buvo atliktas pagal santrauką. Santrauka sudaryta savarankiškai, vadovaujantis pagrindinės bendrojo ugdymo programos tikslais. Rengdama santrauką pirmiausia atsižvelgiau į vaikų amžių, psichologines individualias ypatybes, nubrėžiau tikslą, užduotis, GCD turinį, nustačiau elgesio formą, metodus ir būdus, reikalingus teigiamiems rezultatams gauti. GCD sukurtas eksperimentinės vaikų tiriamosios veiklos forma, kurioje yra integruotos edukacinės sritys: „Kalbos raida“, „Kognityvinis vystymasis“, „Socialinis ir komunikacinis“.

GCD konstrukcija leido tai atlikti neviršijant nustatyto laiko. GCD trukmė yra 20 minučių, o tai atitinka SaNPiN normas.

Analizuojant vaikų veiklą, norisi pastebėti, kad jie visą laiką rodo pažintinį aktyvumą, emocingai reaguoja į veiklos aktyvinimo būdus. Vaikai buvo susidomėję, dėmesingi, jautėsi patogiai, buvo išlaisvinti. Vaikai patys rado atsakymą į pasiūlytus klausimus (užduotis), padarė atitinkamas išvadas. Manau, kad pasirinkta GCD organizavimo forma prisidėjo prie grupėje atliekamo parengiamojo darbo (vaikai naudojosi turimomis žiniomis ir įgūdžiais), būtent: tai nuolatiniai stebėjimai pasivaikščiojimo metu įvairiu metų laiku dėl lietaus, sniego. , stebėjimas kaip, su aktyviu

Saulės šviesoje, po lietaus vyksta garavimas (garai virš žemės), eksperimentai su vandeniu, sniegu, snaiges žiūrėjimas, grožinės literatūros skaitymas, mįslių spėjimas. GCD elementų tarpusavio ryšys, praktinių užduočių įgyvendinimas padėjo sukurti teigiamą emocinį foną veiklos procesui, išlaikyti susidomėjimą visą laiką. Siūlomos užduotys pagal sudėtingumą buvo prieinamos vaikams. Tai prisidėjo prie užduočių sprendimo. Vaikai džiaugėsi, nustebo, žavėjosi, o tai leido ugdyti teigiamą jų savivertę: „Padariau!“, „Žinau.“ Vaikai buvo draugiški, atsakingi, padėjo vieni kitiems. padėjo įgyti naujos patirties. .eksperimentai, priminimai, papildomi paaiškinimai Vaikai buvo nuolat giriami, skatinami stiprinti pasitikėjimą savo veiksmais Siekiant išvengti nuovargio, keisti veikla (eksperimentai, eksperimentavimas, mįslių spėjimas, dinamiška pauzė).

GCD metu naudojau kompiuterinį pristatymą (mįslės apie vandens būsenas)

Pamokoje naudojau įvairią medžiagą: vaizdines priemones (gaublį), eksperimentų vadovus. Išmokos buvo parinktos vaikams prieinamu lygiu. Naudojau vizualinius, žodinius ir praktinius metodus, kurie buvo nukreipti į pažinimo, kalbos, motorikos įgūdžių panaudojimą, jų tobulinimą, dėmesio, vaizduotės, atminties, kalbos ugdymą. Vaikai rodė smalsumą, domėjosi priežastiniais ryšiais, bandė patys sugalvoti paaiškinimus, galėjo stebėti, eksperimentuoti. Turėti pagrindinių gamtos ir socialinio pasaulio žinių, gebėti priimti sprendimus patys. Kalba žodžiu (išskyrus 3 vaikus), savo mintis ir norus gali reikšti kalbėdami. Išspręstos programos užduotys.

Baigiamojoje dalyje apibendrino veiklas. Norėdami įvertinti savo susidomėjimą GCD metu, vaikams buvo pasiūlyta pasinaudoti kortelėmis (jei buvo įdomu, saulė, o jei ne, saulė su debesėliu).


Avdonina Viktorija Ivanovna
Švietimo įstaiga: GKKP "Kostanajaus miesto Akimato lopšelis-darželis Nr. 2 Kostanajaus miesto Akimato švietimo skyriaus 2"
Trumpas darbo aprašymas:

Paskelbimo data: 2019-12-09 Pamokos analizės pavyzdys jauniems mokytojams Avdonina Viktorija Ivanovna GKKP "Kostanajaus miesto Akimato lopšelis-darželis Nr. 2 Kostanajaus miesto Akimato švietimo skyriaus 2" Darbe pateikiamas lankytos pamokos ikimokyklinio ugdymo įstaigoje analizės pavyzdys, šis darbas padės jaunam specialistui teisingai parašyti bet kurios atviros pamokos analizę.

Pamokos analizės pavyzdys jauniems mokytojams

Pamokos analizė

Data: 11/26/16.

Grupė: "Saulė"

Pedagogas: Kolmychenko A.I., Pavlova S.V.

Užsiėmimas: Kalbos, piešimo ugdymas.

Tema: „Duok gera“

Tikslas: formuoti idėjas apie pasaulį, meilę, gėrį.

Mano peržiūrėta pamoka buvo parengta ir pravesta pagal grupės programą ir programos turinio apimtį. Pamoka atitiko šios grupės vaikų išsivystymo lygį, visi pamokos etapai pilnai atitiko jų amžiaus ypatybes.

Auklėtojo veiklos ypatumai: pedagogai, dirbdami su vaikais, spręsdami užduotis naudojo tokias technikas: vizualinę techniką (rodyti iliustracijas, pavyzdžius), žodinę techniką (mokytojo pasakojimas, vaikų atsakymai), praktines technikas (piešimas). Visi naudojami metodai atitiko šios grupės vaikų amžių. Mokytojai, ruošdami pamoką, daug dėmesio skyrė tam, kad būtų atsižvelgta į individualias vaikų ypatybes. Tai buvo aiškiai matyti jų darbo metu, pavyzdžiui, vaikai su regos negalia buvo arčiau demonstracinės medžiagos.

Vaikų veiklos ypatumai: vaikai nesunkiai įsisavino pateiktą naują medžiagą. Darbo atmosfera buvo palanki. Vaikai aktyviai elgėsi dialoguose su pedagogais, dėmesingai įsisavindami naują medžiagą. Į aktyvinimo būdus jie reagavo lengvai ir noriai. Mano nuomone, vaikai pasiekė didaktinį tikslą, įsisavino naują medžiagą. Taip pat buvo pastebėta, kad vaikai visos pamokos metu patyrė teigiamas emocijas: džiaugsmą, nuostabą, linksmybes.

Šioje grupėje auklėtojos sugebėjo tinkamai paruošti vaikus darbui, panaudojo netikėtumo akimirką, kad vaikai psichologiškai išlaisvintų.

Pamokoje buvo atsektas optimalus dialoginio ir monologinio pedagogų ir vaikų bendravimo santykis.

Auklėtojų išvaizda buvo tvarkinga, tvarkinga, nusiteikusi vaikams bendrauti ir dirbti klasėje, juolab kad buvo naudojami kostiumo elementai.

Buvo psichologinis atstumas „netoli“, t.y. vaikai jautėsi patogiai bendraudami su auklėtojomis.

Sąlygos atitiko sanitarinius ir higienos reikalavimus: patalpa išvėdinta, išvalyta, mano nuomone, nebuvo pakankamai apšvietimo.

Pedagogas: Avdonina V.I.

Žiūrėti leidinio sertifikatą


. .

Skyriai: Darbas su ikimokyklinukais

Pamokos programinis turinys, jos tikslas:

  1. Išmokyti vaikus savarankiškai nagrinėti objektus įvairiais metodais: lyginti, grupuoti, klasifikuoti.
  2. Toliau pristatykite daiktų savybes ir kokybę.
  3. Sudaryti sąlygas, būtinas, kad penktų gyvenimo metų vaikai galėtų „peržengti“ jau įvaldytos aplinkos ribas ir pradėti domėtis „viskuo pasaulyje“.

Pamokai reikalinga medžiaga:

  • dekoratyviniai gvazdikai,
  • magnetai,
  • kepurės vaikams
  • servetėlės,
  • kanalėliai,
  • stiklainiai,
  • žirniai,
  • popierius.

Išankstinė treniruotė prieš pamoką:

  • saugos pokalbis - darbas su vinimis,
  • pokalbis tema: „Magnetas“ (kam jis skirtas, kokiems tikslams naudojamas).

Metodinės technikos pamokoje: pokalbis, stebėjimas, eksperimentų vykdymas, eksperimentai, tiriamosios veiklos plėtojimas (objekto apčiuopimas, objekto apžiūra).

Pamokos eiga

Daina „Labas“ skamba pagal M.L. programą. Lazareva "Labas"

- Sveiki mergaitės!

- Sveiki vaikinai!

Sveiki suaugusieji!

- Sveiki visi!

Pedagogas: Vaikinai, aš siūlau jums nuvykti į stebuklingą šalį. Šioje šalyje magijos mokėsi įvairūs burtininkai iš pasakų. Prisimeni, kokius burtininkus pažįstate?

Vaikai: Hotabych, fėja, Baba Yaga.

Pedagogas: Vaikinai, ar norite tapti burtininkais?

Vaikai: Taip!

Pedagogas: Vaikinai, ką aš turiu savo rankose? Tai pusiau gėlė. kas jis toks?

Vaikai: Gražus, didelis, šviesus…

Pedagogas:Ši gėlė „Flower-Semitsvetik“ padės mums atrasti magijos paslaptis. (mokytojas sukasi gėlę ir nuplėšia žiedlapį)

- Skrisk, skrisk, žiedlapis,
Per šiaurę į rytus
Per vakarus, per pietus,
Grįžk, sudaryk ratą,
Tik paliesk, tu, žemę,
Kad būtų mano nuomone, vedė!

"Pasakyk mums visiems pavirsti burtininkais!"

Pedagogas: Taigi, vaikinai, pirmoji užduotis. Vaikai, užsidėkime šias kepures ir pavirskime burtininkais. (vaikai užsideda kepurę, mokytoja jiems padeda)

- Vaikinai, aš taip pat užsidėsiu kepurę ir kartu su jumis tapsiu burtininke. Dabar visi susėskite prie savo vietų, prie stalų.

Pedagogas:

- Skrisk, skrisk, žiedlapis,
Per šiaurę į rytus
Per vakarus, per pietus,
Grįžk, sudaryk ratą,
Tik paliesk, tu, žemę,
Kad būtų mano nuomone, vedė!

– Kita užduotis vadinasi „Žirnių šokis“. Vaikinai, išmokime žirnius plaukti ir atlikti įvairius judesius, kaip cirke. Žirnius pamerkite į indelį vandens ir užpūskite ant jų šiaudeliu. Iš pradžių silpnai, o paskui su didesne jėga. Kodėl žirniai juda greičiau arba lėčiau? (vaikai atlieka užduotį, po užduoties padaro išvadą)

Vaikai: Nes pučiame stipriai, nes esame dideli, turime daug galios.

Išvada: kai pučiate silpnai, žirniai plaukia lėtai, o stipriai - greitai. Tai priklauso nuo mūsų kvėpavimo stiprumo.

Pedagogas:(išvynioja gėlę ir nuplėšia žiedlapį.)

- Skrisk, skrisk, žiedlapis,
Per šiaurę į rytus
Per vakarus, per pietus,
Grįžk, sudaryk ratą,
Tik paliesk, tu, žemę,
Kad būtų mano nuomone, vedė!

– Taigi, trečia užduotis – „Plaukiojantis popierius“. Dabar atliksime eksperimentą-eksperimentą su popieriumi. Prisiminkite popieriaus gabalus ir įmeskite juos į vandenį. Tada žiūrėsime, kas bus su popieriumi. (vaikai paima paruoštus popieriaus gabalus, suglamžo ir įmeta į vandenį)

- Vaikinai, kas atsitiko su laikraščiu?

Vaikai: Ji neskęsta, o plaukia.

Pedagogas: Teisingai, ji plaukia. Kodėl ji plaukia? Nes ji lengva.

Pedagogas:

- Skrisk, skrisk, žiedlapis,
Per šiaurę į rytus
Per vakarus, per pietus,
Grįžk, sudaryk ratą,
Tik paliesk, tu, žemę,
Kad būtų mano nuomone, vedė!

– Vaikinai, ketvirta užduotis – fizinė minutė.

PHYSMINUTE:

Viena ranka, dvi rankos
Gaminame sniego senį
Trys, keturi, trys, keturi -
Nubrėžkite platesnę burną
Penki - surask morką nosiai,
Rasime anglių akims,
Šeši - užsidėkite skrybėlę kreivai,
Leisk jam juoktis su mumis.
Septyni ir aštuoni, septyni ir aštuoni
Mes paprašysime jo šokti
Devyni-dešimt - sniego senis
Virš galvos salto – Na, cirkas!

(Fizinę minutę darome 2 kartus.)

Pedagogas:(išvynioja gėlę ir nuplėšia žiedlapį.)

- Skrisk, skrisk, žiedlapis,
Per šiaurę į rytus
Per vakarus, per pietus,
Grįžk, sudaryk ratą,
Tik paliesk, tu, žemę,
Kad būtų mano nuomone, vedė!

„Dabar atliksime penktąją užduotį. Užduotis vadinasi: „Gvazdikai ir stebuklingi magnetai“. (Čia mokytojas būtinai duoda nurodymus, kaip dirbti su vinimis – dirbame labai kruopščiai ir kruopščiai.) Pirmiausia pažiūrėkime į nagus. (vaikai žiūri į juos, kokie jie yra) Vaikai, pažiūrėkite į šį objektą. kaip tai vadinasi? (nagas) O kas jis? (didelis, aštrus, sunkus).

Tada mokytojas parodo magnetą. (Įvadas į magnetą)

Pedagogas: Bet šis objektas vadinamas magnetu, tai akmuo, kuris traukia geležinius daiktus. Dabar pažaiskime su magnetu ir gvazdiku. Pabandykite priartinti nagą prie magneto. Kas nutiko?

Vaikai: Vinys prilipo prie magneto.

Pedagogas: Teisingai, magnetas pritraukia geležinį daiktą – vinį. Dabar pabandykite įkišti vinį į vandenį, ar magnetas ištrauks vinį iš vandens? (vaikai atlieka šį eksperimentą)

Pedagogas: Vaikinai, padarykime išvadą: magnetas yra stebuklingas objektas, galintis pritraukti geležinius daiktus.

Pedagogas:(išvynioja gėlę ir nuplėšia žiedlapį)

- Skrisk, skrisk, žiedlapis,
Per šiaurę į rytus
Per vakarus, per pietus,
Grįžk, sudaryk ratą,
Tik paliesk, tu, žemę,
Kad būtų mano nuomone, vedė!

– O dabar pažaiskime žaidimą: „Stebuklingasis kamuolys“ – tai jau šeštoji mūsų užduotis.

(Mokytojas kviečia vaikus žaisti žaidimą, vaikų užduotis – stovėti ratu, o perduodant kamuolį reikia vadinti vieni kitus meiliais vardais.) (vaikai žaidžia 2 kartus)

Pedagogas:(išvynioja gėlę ir nuplėšia žiedlapį)

- Skrisk, skrisk, žiedlapis,
Per šiaurę į rytus
Per vakarus, per pietus,
Grįžk, sudaryk ratą,
Tik paliesk, tu, žemę,
Kad būtų mano nuomone, vedė!

Pedagogas: Mums liepė būti darželyje. (vaikai nusiima kepures ir dainuoja dainelę „Darželis“)

(Po dainelės mokytojas kartu su vaikais analizuoja pamoką, mokytojas pažymi aktyvius burtininkus ir apdovanoja septynių spalvų gėle.)

Romanova Vitalina Anatolyevna, MBDOU darželio Nr. 10 "Lazorik" mokytoja Donecko mieste, Rostovo srityje

Introspekcija

eksperimentinė veikla su antros jaunesnės grupės vaikais

„Įvadas į vandens savybes“

OOD praleido per dienotvarkei skirtą laiką, dalyvavo 7 vaikai. Grupės vaikai susiformavo ugdomosios veiklos įgūdžius, lengvai užmezga kontaktą su mokytoju. Jie gali išgirsti ir klausytis mokytojo. OOD buvo atliktas pagal konspektą, kurį sudarant visų pirma atsižvelgiau į vaikų amžių, psichologines individualias ypatybes, nubrėžiau OOD tikslą, užduotis, turinį, nustačiau elgesio formą, metodus ir būdus. būtina norint gauti teigiamų rezultatų. OOD, sukurtas vaikų eksperimentinės tiriamosios veiklos forma, kurioje yra integruotos edukacinės sritys: „Kalbos raida“, „Kognityvinis vystymasis“, „Socialinis ir komunikacinis“.

OOD paskirtis: aktyvinti protinius gebėjimus, loginį mąstymą, vaikų kūrybiškumą, gebėjimą daryti išvadas.

Užduotys:

Švietimas: ugdyti dialoginę, monologinę vaikų kalbą, turtinti žodyną vandens savybes reiškiančių žodžių sąskaita.

Kuriama: skatinti vaikų pažintinės veiklos ugdymą, smalsumą, savarankiškų žinių ir refleksijos troškimą.

Logiška OOD konstrukcija leido tai atlikti neviršijant nustatyto laiko. OOD trukmė yra 15 minučių, kas atitinka SAN PiN normas.

Analizuojant vaikų veiklą, noriu pastebėti, kad jie visą laiką rodė pažintinį aktyvumą, emocingai reagavo į veiklos aktyvinimo būdus. Jie buvo suinteresuoti, dėmesingi, organizuoti, jautėsi patogiai, buvo išlaisvinti. Vaikams pasiūlyti klausimai (užduotys), į kuriuos jie patys surado atsakymą, padarė atitinkamas išvadas, skatino vaikus imtis veiksmų ir spręsti iškeltas užduotis. Manau, kad pasirinkta OOD organizavimo forma buvo gana efektyvi, o tai leido įžvelgti galutinį rezultatą konkrečioje veikloje. OOD efektyvumą padidino ir grupėje atliktas parengiamieji darbai (vaikai naudojosi turimomis žiniomis ir įgūdžiais), būtent: tai nuolatiniai stebėjimai pasivaikščiojant įvairiu metų laiku dėl lietaus, sniego, stebėjimas, kaip , esant aktyviam saulės spinduliui, garavimas vyksta po lietaus, atliekant eksperimentus su vandeniu, sniegu, ledu, žiūrint į snaiges, dekoruojant ledo pastatus spalvotu ledu, skaitant grožinę literatūrą, spėliojant mįsles, naudojant liaudies ženklus praktikoje ir kt. OOD elementų ryšys ir tarpusavio priklausomybė, praktinių užduočių įgyvendinimas padėjo sukurti teigiamą emocinį foną veiklos procesui, išlaikyti susidomėjimą visą laiką. Siūlomos užduotys vaikams buvo prieinamos pagal sudėtingumą, o tai prisidėjo prie iškeltų užduočių sprendimo, vaikai jautėsi „kūrėjais“, džiaugėsi, nustebo, žavėjosi, savo atradimais noriai dalijosi su mokytoja ir bendražygiais, leido ugdyti teigiamą jų savivertę, savo reikšmę: man pavyko!“, „žinau“ ir kt. Vaikai buvo draugiški, atsakingi, padėjo vieni kitiems. Kiekvieną OOD akimirką stengiausi (būdama šalia) ramiai nukreipti vaikus į problemos paieškas, padėjau įgyti naujos patirties, darbo su vaikais specifika atsispindėjo į mokinį orientuotame, diferencijuotame požiūryje į mokymąsi, išreikštą. atliekant įvairaus sudėtingumo užduotis, atsižvelgiant į kiekvieno vaiko žinių lygį ir „proksimalinės raidos zoną“. Mokymų individualizavimas pasireiškė pagalbos, priminimų, papildomų paaiškinimų teikimu tiems, kuriems buvo sunku atlikti eksperimentus. Ji nuolat gyrė ir skatino vaikus, siekdama sustiprinti jų sėkmės situaciją. Keičiant veiklą (eksperimentai, eksperimentavimas, mįslių spėjimas, poezijos skaitymas, dinamiška pauzė) išvengta nuovargio. Vadovėliai buvo pakankamo dydžio, ryškūs, spalvingi, parinkti vaikams prieinamu lygiu. Naudojau vizualinius, žodinius ir praktinius metodus, kurie buvo skirti pažinimo, kalbos, motorikos įgūdžių panaudojimui, jų tobulinimui, dėmesio, vaizduotės, atminties, kalbos ugdymui. Vaikus džiugino tai, kad nuolat rodė smalsumą, domėjosi priežasties-pasekmės ryšiais, bandė patys sugalvoti paaiškinimus, galėjo stebėti, eksperimentuoti. Jie turi pagrindinių žinių apie gamtą ir socialinį pasaulį, geba patys priimti sprendimus ir yra linkę į stiprias valias. Jie gerai moka žodinę kalbą, gali reikšti savo mintis ir norus kalbėdami. Programos uždaviniai buvo išspręsti, OOD pasiekė savo tikslą.